Poznaj twórczynię BIO IQ

Diana Sadlowska BIO IQ

P jak pasja

Może zastanawiacie się czasem skąd wziął się pomysł na kosmetyki BIO IQ? Dziś chcemy Wam przybliżyć siebie, nasze spojrzenie na pielęgnację i nie tylko. Geneza pomysłu na markę prawdziwie naturalną zrodziła się z pasji. Prawdziwej energii, jaką dostrzegamy w mocy natury. Chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać te zasoby, aby dbać o zdrowie i urodę. Jednak najlepiej markę przedstawi jej twórczyni – Diana Sadłowska, dowiedzmy się co spowodowało, że pomyślała o własnych kosmetykach organicznych.

N jak natura

Diana Sadłowska ma 29 lat, a 10 ostatnich spędziła w Austrii, w samym sercu Alp – Innsbrucku. Nieprzypadkowo wybrała miejscowość położoną w górach. „Kontakt z naturą, zwłaszcza połączony z aktywnym spędzaniem czasu był mi bliski od zawsze, a poza tym od dziecka kocham sport” – opowiada. W Austrii Diana ukończyła studia na kierunku biznes międzynarodowy, co przygotowało ją do prowadzenia własnej firmy. Jednak prawdziwą inspiracją była i wciąż pozostaje natura. „Nauczyłam się szanować i cenić przyrodę, wzbudza we mnie pokorę, doceniam i respektuję jej moc, fascynuje mnie jej piękno, to jak potrafi się odradzać, dostarczać pożywienie, sama zaspokajać swoje i innych potrzeby.”  – dodaje.

Diana Sadlowska BIO IQ

Twórczyni BIO IQ podkreśla, że od zawsze starała się prowadzić zdrowy styl życia. Wybierała naturalną, certyfikowaną żywność, jak również kosmetyki organiczne, które w Austrii są dostępne od wielu lat. „Czułam na sobie, na własnej skórze znaczącą różnicę, jednak wracając do Polski nie znajdowałam zbyt wielu wiarygodnych odpowiedników certyfikowanych produktów, zwłaszcza dedykowanych pielęgnacji.” A jak wiemy natura nie znosi pustki. Pomysł na stworzenie czegoś, czego nie ma, zakiełkował. Wkrótce miał też wydać plon.

S jak sport

Jednak wróćmy w góry. Alpy to nie przypadek, ponieważ Diana od lat uprawiała sporty ekstremalne. Jak sama mówi ukształtowały jej charakter. Kitesurfing, surfing, wakeboard, snowboard to słowa bliskie twórczyni BIO IQ. To jednak snowboard stał się jej prawdziwą pasją, której poświęciła ostatnie 15 lat życia. Na tym polu zdobyła niemałe sukcesy, startowała m.in. w licznych zawodach w Polsce i na świecie, jak również filmowała z europejską, dziewczęcą produkcją filmową Lipstick. Ale jak Diana sama mówi: „Przede wszystkim to była wspaniała przygoda życiowa za którą jestem niezmiernie wdzięczna. Pozwoliła mi na poznanie świata oraz nowych ludzi, nawiązanie wyjątkowych przyjaźni, odkrywanie pięknych miejsc, a także siebie.”

Sport to motor napędowy, a jednocześnie dodatkowa możliwość obcowania z naturą. Nadał kierunek życia, rozwinął, zdeterminował wybory. Diana wiele mu zawdzięcza. Z jednej strony rozbudził, z drugiej wyciszył. Ale to było potrzebne, aby odnaleźć i prowadzić swój balans. ” Sport dał mi siłę, determinację, nauczył ciężkiej pracy, a także pokory. Dziś cechy te wykorzystuję, rozwijając własną firmę ” stwierdza.

Dziś, poza uprawianiem sportów ekstremalnych, Diana kocha podróżować, chodzić po górach odkrywając piękne miejsca…oczywiście zawsze z BIO IQ pod ręką. Diana fotografuje bowiem kosmetyki w ich „naturalnym środowisku” 😉aby tym samych zainspirować i rozkochać Was w tym naturalnym stylu życia. Wysoka jakość produktu, tworzonego z pasji, opartego na bazie etycznych wartości sprawia, że kosmetyki BIO IQ to nie tylko sam produkt. To filozofia życiowa, filozofia piękna harmonijnie współgrająca z naturą.

Diana Sadlowska BIO IQ

E jak etyka

Tak jak śnieg odkrywa przed nami naturę wiosną, tak samo Diana wiedziała, że marka, którą stworzy powinna być w pełni transparentna. „Szanuję uczciwość, szczerość, wiarygodność. Nie rzucam słów na wiatr i tego oczekuję od swoich wyborów. Tych małych, codziennych, jak i większych.” – przyznaje. „Jeśli ktoś deklaruje 100% natury, to powinno być to zgodne z tym, co oferuje”. Jak wiemy w praktyce bywa różnie. Dlatego Diana zapragnęła połączyć swoje wartości w coś własnego, z czym będzie się w 100% identyfikować. Wybór padł na kosmetyki naturalne, ale można powiedzieć, że niezwykłe, bo po pierwsze organiczne, po drugie w pełni certyfikowane. „Na polskim rynku kosmetycznym panuje chaos. Od lat o nabywcę zabiegają liczni konkurenci. Wierzę jednak, że klient doceni nasze w pełni naturalne receptury, przejrzystą filozofię piekna. Ma ku temu wiele narzędzi, dostęp do informacji jest wszechobecny.” Etyka według Diany to nie tylko uczciwe składniki, ale holistyczne podejście do tematu. „Nie wyobrażam sobie czerpać z mocy natury garściami, a w zamian jej szkodzić. Czułabym się z tym źle. Dlatego nie testujemy naszych produktów na zwierzętach, a nasze opakowania są poddawane recyklingowi. Unikamy substancji syntetycznych podejrzanych o szkodliwy wpływ na zdrowie. Szanujemy pracę ludzką, czego dowodem jest znak fair trade. Nasze produkty są przyjazne wegetarianom i weganom. Materiały promocyjne drukujemy na papierze ekologicznym. Działamy konsekwentnie.”

B jak BIO IQ

Praca nad BIO IQ to prawdziwie rodzinna przygoda. Oprócz wielu specjalistów Dianę wspierali rodzice. „Mama czynnie zaangażowała się w tworzenie nowych produktów. Wyszukiwała składniki aktywne. Pomagała w doborze partnerów. Okazało się, że w Polsce nie ma linii produkcyjnych, które są w stanie spełnić normy ECOCERTu. Nie chcieliśmy jednak rezygnować z naszych założeń, zleciliśmy produkcję francuskim i duńskim laboratoriom”. Od początku ideą było zagwarantowanie najwyższej jakości prawdziwie naturalnych produktów. Żadnych dróg na skróty, balastów. „Dobraliśmy ponad 100 roślinnych składników aktywnych, które mają za zadanie w naturalny sposób przywracać skórze zdrowy balans. Praktycznie cały kosmetyk, nie tylko składniki aktywne, ale także woda, faza olejowa, emulgatory to surowce naturalne. Większość ekstrahujemy na zimno, aby nie traciły swoich cennych właściwości. Pochodzą z całego świata, niektóre są egzotyczne, jak przykładowo bambus, masło shea, moringa olejodajna, ale nie mogło zabraknąć także naszych, polskich darów natury, np. żurawiny, czy słonecznika.”  Czyli udało się zapełnić pustkę na polskim rynku. Z pasji, na bazie etycznych wartości powstała filozofia piękna BIO IQ.

P jak plany

„Jestem dumna z tego, że polska marka kosmetyków organicznych BIO IQ się rozrasta. Nasze plany na przyszłość to rozwijanie dystrybucji, także w aspekcie międzynarodowym. Trwają także prace nad poszerzaniem linii produktowej. Latem wprowadziliśmy dwa całkiem nowe produkty – bioaktywne serum oraz krem intensywnie nawilżający.” Cieszą także pozytywne opinie nt. BIO IQ, i to płynące z różnych stron świata. „Rekomendacja klienta jest dla nas najważniejsza” – – podsumowuje Diana. Pozytywne wzmianki ukazują się także w mediach, BIO IQ poleca m.in. Pani Gadżet, Beata Sadowska, Olga Bołądź, a także redakcje prasy kobiecej.

Więcej zdjęć BIO IQ w podróży znajdziecie na naszym Instagramie www.instagram.com/bioiq/

waterfall_bioiq_diana

Diana Sadłowska BIO IQ

Najlepsze wyniki sportowe Diany:

  • 1 miejsce w Mistrzostwach Polski 2013 (slope style (tor z przeszkodami) i big air (skocznia))
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Austrii 2012 ( slope style)
  • 19 miejsce w Mistrzostwach Świata w Oslo 2012 ( slope style)

A jeśli macie ochotę tu możecie zobaczyć filmiki snowboardowe z udziałem Diany:

Diana od 14:40 min 😉

Poznaj twórczynię BIO IQ

Wybierz naturę!

Newer post

There are 2 comments

  1. Nie Bieska

    Bardzo ciekawa historia młodej osoby, która wie czego chce. Najlepsze rzeczy rodzą się właśnie z pasji. Żel pod prysznic uwielbiam, z chęcią poznam kolejne cuda z rodziny BioIQ 🙂

Comments are closed.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.